• Facebook
  • Youtube
  • Instagram
Kézdivásárhely

2019. augusztus 28. – szeptember 1.

Bezar >
  • 18:00

    ADY 100 kiállításmegnyitó

    Petőfi Irodalmi Múzeum és a Vigadó Művelődési Ház közös szervezésében

    • Vigadó Galéria
    • ingyenes
    • Kiállítas
  • 10:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    gyermekfoglalkozások (korhatár 5-10 év)

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Gyermekprogram
  • 15:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • Vásár
  • 17:00

    PRO URBE díjak átadása

    Dr. Vitális Sándor nyugalmazott főorvos, Deme László nyugalmazott tanár, a Nagy Mózes Líceum volt igazgatója és Vetró András szobrászművész kapják idén a Pro Urbe díjat, amelyet a városnapok keretében adományoz oda Kézdivásárhely önkormányzata.

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Kultúra
  • 18:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    Olvastál ma mesét gyermekednek? A szövegértés hatása az élet minden területén. Előadó: Vántsa Judit

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Előadás
  • 21:00

    BORUDVAR

    RAMBLING BLUES TRIO

    • Borudvar
    • ingyenes
    • Koncert
  • 21:30

    VIGADÓART: ÁTUTAZÓK

    slow musical. A Vigadó Művelődési Ház „Eredj, ha tudsz!” című egyéni produkciójának nagyszínpadi adaptációja. Rendező: Lung László Zsolt

    • színpad, Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • Vásár
  • 10:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    gyermekfoglalkozások (korhatár 5-10 év)

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 16:30

    VÁSÁRNYITÓ

    a Tanulók Klubja mazsorettcsoportjainak és fúvószenekarának, valamint a Fanfara „Valurile Dunării” (Galați) fúvószenekar közös fellépése. Vezényel: Gyergyai Barna és Marin Boroghin

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 17:00

    MEGNYITÓ

    IX. országos és nemzetközi papírszalvéta, kártyanaptár és telefonkártya kiállítás és börze a Hobbi Cserebere Klub szervezésében

    • Gyűjtemények Háza
    • ingyenes
    • Kiállítás
  • 18:00

    VAJNA LÁSZLÓ K. FESTŐMŰVÉSZ egyéni kiállításának megnyitója

    A kiállítást megnyitja: dr. Deák Ferenc műkritikus, házigazda: dr. Dimény Attila múzeumvezető

    • Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítóterme
    • ingyenes
    • Kiállítás
  • 18:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    A gyógyszerek nem segítettek! Gyógyszirupok, tinktúrák, teák készítése a családnak, szeretettel, gondoskodással. Előadó: Vántsa Judit

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Előadás
  • 18:00

    XIX. SZÁZADI VÁSÁRI KORKÉP

    Gyöngyös Város Barátainak Köre és a Zöld Nap Egyesület tagjainak részvételével, a Nők Egyesülete szervezésében korzózás a főtéren korhű ruhákban

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • Bemutató
  • 18:00

    BORUDVAR

    Népművészeti divatbemutató

    • Borudvar
    • ingyenes
    • Bemutató
  • 19:00

    VOCES NŐI KAR - KOLCSÁR JÓZSEF: A NŐ

    Művészeti vezető: Cserkész Emese. Rendező: Kolcsár József

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Koncert
  • 19:00

    KIRÁLY LINDA ÉS KIRÁLY VIKTOR

    a Zarah Moden és New Fashion támogatásával

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 21:00

    CHILDREN OF DISTANCE

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 22:30

    Urbanizé Garden

    LENARD

    • Molnár Józsiás park
    • hamarosan
    • Koncert
  • 23:00

    YESYES

    a Zarah Moden és New Fashion támogatásával

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 00:00

    Urbanizé Garden

    ANDREY DJACKONDA

    • Molnár Józsiás park
    • 20/25 ron
    • Koncert
  • 02:00

    Urbanizé Garden

    LEVITATION

    • Molnár Józsiás park
    • 20/25 ron
    • Koncert
  • 09:00

    Transylvania Throwdown

    FITTEST IN TARGU SECUIESC - erőverseny (előzetes regisztráció alapján) az Old Mickey’s Barbell Club szervezésében

    • Sinkovits stadion
    • ingyenes
    • Sport
  • 09:00

    PITYÓKAFESZTIVÁL

    a Kézdivásárhelyi és Környékbeli Vállalkozók Egyesülete szervezésében

    • Molnár Józsiás park
    • ingyenes
    • Főzőverseny
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • Vásár
  • 10:00

    VIGADÓ MOZI

    VUK - magyar rajzfilm

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 10:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    Papírszínházi előadás - Veronique Massenot: A nagy hullám

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    SÉTA A REFORMÁTUS TEMETŐBEN

    a kézdivásárhelyi református temető kulturális örökségét egy séta keretében dr. Dimény Attila néprajzkutató ismerteti az érdeklődőkkel. Az séta a református temető régi bejáratától, a Temető utcában lévő haranglábtól indul, időtartama 1,5-2 óra. A temetőséta rossz idő esetében ELMARAD.

    • Református temető
    • ingyenes
    • -
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    Papírszínházi előadás - Maros Krisztina: Egy pöttyös nap

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    Ifjúsági tér

    KARCOLÁSOK KIÁLLÍTÁS - Péter Beáta, az Előretolt Helyőrség szerkesztője, a Székelyhon kulturális újságírója, írásai és a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola diákjainak e szövegekre készült rajzai

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 12:00

    VIGADÓ MOZI

    SZAFFI - magyar rajzfilm

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 12:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    Papírszínházi előadás - Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 12:00

    Ifjúsági tér

    MELYIK KULTÚRA? MELYIK IRODALOM? - az Előretolt Helyőrség című kulturális lap bemutatkozása: Sántha Attila, felelős szerkesztő, Bálint Tamás, Muszka Sándor, Péter Beáta, Varga Melinda szerkesztők, Miklóssi Szabó István főmunkatárs

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 13:00

    Ifjúsági tér

    ILLEMTANLECKE - Forró Gyöngyvér, kommunikációs szakember

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 14:00

    Ifjúsági tér

    KOLOZSVÁRTÓL KANADÁIG A HARVARDON ÁT - székelyföldi diákok sikerei a nemzetközi gazdasági versenyeken: dr. Szász Levente dékánhelyettes, BBTE; Costiniuc Norbert, Sándor Krisztián diákok, kolozsvári Gazdasági Tanácsadó Klub

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 15:00

    Utcazene

    CSAPA ZENEKAR

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 15:00

    Ifjúsági tér

    SZILVÁSSY CAROLA EMLÉKKÖNYVE ÉS EMLÉKEZETE - Szebeni Zsuzsa, vezető, Balassi Intézet sepsiszentgyörgyi fiókintézet

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 16:00

    Utcazene

    HIT FACTORY

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 16:00

    Ifjúsági tér

    SPORTOLÓKARRIER ERDÉLYBEN - Csinta Samu, sportújságíró; Nagy Attila, Székely Jégkorong Akadémia; Hadnagy Attila, Sepsi OSK

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • IfiprogramIfiprogram
  • 17:00

    KÖNYVTÁRI PROGRAMOK

    Tahiti varázslatos világa - Két sikeres vállalkozás története. Előadó: Ágoston Annamary (Barót). Szervezők: Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár, RMDSZ Kézdivásárhelyi Nőszervezete

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár
    • ingyenes
    • Előadás
  • 17:00

    Utcazene

    THE CRAZY PLUMBERS

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 17:00

    Ifjúsági tér

    KORAI MEGOMLÁS - dr. Dósa Zoltán pszichológus novelláskötetének bemutatója

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 18:00

    Utcazene

    SOUTHERNMAN ROBBIE

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 18:30

    TITÁN

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 19:00

    Utcazene

    DANDIES

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 19:30

    BORUDVAR

    Perkő Néptáncegyüttes

    • Borudvar
    • ingyenes
    • Néptánc
  • 20:30

    MOBY DICK

    a Bertis támogatásával

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 22:30

    Demeter Eli és barátai: PINK FLOYD MAGYARUL

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 22:30

    Urbanizé Garden

    PDBR

    • Molnár Józsiás park
    • 20/25 ron
    • Koncert
  • 00:00

    Urbanizé Garden

    DJ SHIVER

    • Molnár Józsiás park
    • 20/25 ron
    • Koncert
  • 03:00

    Urbanizé Garden

    GRID

    • Molnár Józsiás park
    • 20/25 ron
    • Koncert
  • 09:00

    Transylvania Throwdown

    FITTEST IN TARGU SECUIESC - erőverseny (előzetes regisztráció alapján) az Old Mickey’s Barbell Club szervezésében

    • Sinkovits stadion
    • ingyenes
    • Sport
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • Vásár
  • 10:00

    VIGADÓ MOZI

    LUDAS MATYI - magyar rajzfilm

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 11:00

    Ifjúsági tér

    ÖNISMERET ÉS PÁLYAVÁLASZTÁS - dr. Dósa Zoltán pszichológus, a Diákmunka.ro szervezésében

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 12:00

    VIGADÓ MOZI

    AZ ERDŐ KAPITÁNYA - magyar rajzfilm

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Gyerekprogram
  • 12:00

    Ifjúsági tér

    HULLADÉKMENTES ÉLET - TIPPEK ÉS TRÜKKÖK - dr. Mara Gyöngyvér, Sapinetia EMTE

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 13:00

    Ifjúsági tér

    ZÖLD JÁTÉKOK a Zöld Nap Egyesület szervezésében

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 15:00

    Utcazene

    CSAPA ZENEKAR

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 15:00

    Ifjúsági tér

    JÓ KONTENTET INSTAGRAMRA! - Polacsek Péter, kommunikációs szakember (Diversity Advertising)

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 16:00

    Utcazene

    MINISNAPS

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 16:00

    Ifjúsági tér

    KITARTÁS, MOTIVÁCIÓ, TOVÁBBLÉPÉS - Tófalvi Éva olimpikon előadása

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 16:45

    Utcazene

    SOUTHERNMAN ROBBIE

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 17:00

    Ifjúsági tér

    DIÁKMUNKA.RO PORTÁL ÉS KEZDEMÉNYEZÉS BEMUTATÁSA - Colcer Adorján, a projektgazda, a Hargita Megyéért Egyesület képviselője

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • Ifiprogram
  • 17:30

    Utcazene

    DANDIES

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 17:45

    ORBÁN GABI SHOW

    többszörös Guinness rekorder és nemzeti bajnok biciklis mutatványa

    • Gábor Áron tér, színpad előtt
    • ingyenes
    • Bemutató
  • 18:00

    VIGADÓ MOZI

    KUNOK HAZÁJA, rendező: Karácsony Sándor

    • Vigadó Művelődési Ház (Nagyterem)
    • ingyenes
    • Mozi
  • 18:15

    Utcazene

    HIT FACTORY

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 18:30

    4S STREET

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 19:00

    Utcazene

    BUMERÁNG R.T.

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • Koncert
  • 20:00

    BAGOSSY BROTHERS COMPANY

    a Zarah Moden és New Fashion támogatásával

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 21:00

    BORUDVAR

    IOANA HARTESCU SESSION BAND

    • Borudvar
    • ingyenes
    • Koncert
  • 22:00

    HAVASI

    a Zarah Moden és New Fashion ajándékaként

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • Koncert
  • 23:00

    TŰZIJÁTÉK

    a Bertis támogatásával

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • -
Állandó programok

8.00–20.00 IX. országos és nemzetközi papírszalvéta, kártyanaptár és telefonkártya kiállítás és börze a Hobbi Cserebere Klub szervezésében / Gyűjtemények Háza

9.00–16.00 Családos múzeumi kincskereső / Incze László Céhtörténeti Múzeum

9.00-16.00 Könyvturkáló a könyvtár udvarán és ingyenes beiratkozás / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár (csütörtökön és pénteken)

9.00-13.00 Könyvturkáló a könyvtár udvarán és ingyenes beiratkozás / Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár (szombaton)

10.00–19.00 Termék- és kézműves vásár / Gábor Áron tér

11.00–18.00 Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere a Gyulafehérvári Caritas Szociális Ágazat szervezésében / Gábor Áron park (ebédszünet 14 és 15 óra között)

Vásári térkép
Harta evenimentului
Bezár >
  • Kézműves és hagyományos vásár
    Târg meșteșugăresc - Târg produse tradiționale

  • Street Food

  • Lacikonyhák
    Alimentație publică

  • Színpad
    Scenă

  • Utcazene
    Muzică pe stradă

  • Borudvar
    Curtea Vinului

  • Ipari cikkek vására
    Târg cu amănuntul

  • Vidámpark
    Parc de distracții