• Facebook
  • Youtube
  • Instagram
Kézdivásárhely

2022. augusztus 26–28.

Bezar >
  • 10:00

    KEREKÍTŐ FOGLALKOZÁS Sipos Tündével

    ölbeli játékok, népi gyerekdalok, mondókák 0–3 éveseknek

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár udvara
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 11:00

    CSEPERKE ÉS ZENGŐ KALANDJAI

    interaktív zenés mesebemutató 4–10 éveseknek

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár udvara
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 12:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • vásár
  • 12:00

    KÖNYVUDVAR(TÉR)

    az IDEA Könyvtér és a PRO PRINT kiadó részvételével

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 12:00

    AMERIKAI OLDTIMER AUTÓK seregszemléje

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • bemutató
  • 14:00

    GYERMEKVÁROS: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    a Caritas szervezésében, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány támogatásával

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 14:00

    IFJÚSÁGI TÉR

    arcfestés, társasjátékok, e-sport bajnokság, Egy perc és nyersz-vetélkedő, CHILL ZONE (fellépők: Untitled, Artech, Zsigi, Zeus, THEO, Cleas, Hungh Martin)

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 14:00

    KÖNYVUDVAR(TÉR)

    D. GULÁCSI ZSUZSANNA – Kőleves zenés mesejáték

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 16:00

    MEGNYITÓ: SIMÓ ENIKŐ díszítőművészeti kiállítása

    A kiállítást méltatja: dr. Deák Ferenc műkritikus, házigazda: dr. Dimény Attila múzeumvezető

    • Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítóterme
    • ingyenes
    • kultúra
  • 17:00

    VÁSÁRNYITÓ

    a Tanulók Klubja mazsorettcsoportjainak és fúvószenekarának koncertje. Vezényel: Gyergyai Barna

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 17:00

    KÖNYVUDVAR(TÉR)

    beszélgetés MUSZKA SÁNDORRAL a Szégyen és az Idegen állat című verseskötetek kapcsán. Beszélgetőtársa: Péter Beáta író, újságíró

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 17:00

    KOKTÉLPARTY a Süti Éden és a GADO szervezésében

    Zenél: GRID

    • Süti Éden
    • ingyenes
    • buli
  • 18:00

    XIX. SZÁZADI VÁSÁRI KORKÉP

    korzózás a főtéren korhű ruhákban a Nők Egyesülete szervezésében

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • kultúra
  • 18:00

    KÁER FT. KAPRICCIO

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 18:30

    KÖNYVUDVAR(TÉR)

    SZABÓ ENIKŐ SZÍNMŰVÉSZ ÉS ZENEKARA – versek és dalok klasszikus és kortárs magyar költők műveiből

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • koncert
  • 19:00

    CSENGERI KOSTYÁK ZSUZSA orgonaművész koncertje

    • Boldog Özséb templom
    • koncert
  • 19:00

    KOSZIKA & THE HOTSHOTS

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 19:00

    SALSA bemutató

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • bemutató
  • 20:30

    Szabadtéri színház: CSÁRDÁSKIRÁLYNŐ – operettelőadás a Pesti Művész Színház előadásában

    a Zarah Moden és New Fashion ajándékaként

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • színház
  • 21:00

    Urbanizé Garden: NIGHT MANAGER

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 23:00

    Urbanizé Garden: SZIMA & LENARD

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 01:00

    Urbanizé Garden: ŽAGAR EXPERIENCE (live, HU)

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 02:00

    Urbanizé Garden: COLOBOMA (live, HU)

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 09:00

    PITYÓKAFESZTIVÁL

    a Kézdivásárhelyi és Környékbeli Vállalkozók Egyesülete szervezésében

    társszervezők: Tegyünk Kézdiszékért Egyesület és Szabadtűzi Lovagrend

    • Molnár Józsiás park
    • ingyenes
    • gasztronómia
  • 09:00

    KOSÁRLABDA SÁTOR

    • Petőfi Sándor utca 16. szám
    • ingyenes
    • sport
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • vásár
  • 10:00

    KÖNYVUDVAR(TÉR)

    az IDEA Könyvtér és a PRO PRINT kiadó részvételével

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 10:00

    AMERIKAI OLDTIMER AUTÓK seregszemléje

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • bemutató
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    a Caritas szervezésében, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány támogatásával

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 11:00

    Kosárlabda sátor

    Kézdivásárhelyi válogatott kosarasok az EU-bajnokságokon, meghívottak: KOZMAN KRISZTA, BARA-NÉMETH BEÁTA és BISZAK BOGLÁRKA. Moderátor: Deszke Kriszta

    • Petőfi Sándor utca 16. szám
    • ingyenes
    • sport
  • 12:00

    Ifjúsági tér: KÖLLŐ MAGOR ÖRS programozó előadása

    A robotok a spájzban vannak!

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 12:00

    Kosárlabda sátor

    Tanulás és sport a legmagasabb szinten – ösztöndíj-lehetőségek az amerikai egyetemeken, meghívott: LÉNÁRT PAULA (Dartmouth College, USA). Moderátor: Kelemen Gábor

    • Petőfi Sándor utca 16. szám
    • ingyenes
    • sport
  • 13:00

    Utcazene

    JOE – az amerikai oldtimer bemutató keretében

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 13:00

    Ifjúsági tér: OLASZ BÉLA segédlelkész és RUSZKA SÁNDOR református lelkipásztor előadása

    Szólj be a papnak!

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 14:00

    Utcazene

    DANDIES – az amerikai oldtimer bemutató keretében

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 14:00

    Könyvudvar(tér)

    BARABÁS RÉKA – Pufi és pöttömségei gyerekelőadás

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 14:00

    Ifjúsági tér: DR. SEER LÁSZLÓ egyetemi adjunktus előadása

    Miért működik a fake news?

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 15:00

    Utcazene

    INDIE FOLKER

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 15:00

    Ifjúsági tér: KÉKESI MÁRTON alpesisíző, olimpikon és BALOG HANNA dzsúdóka, ifjúsági olimpikon előadása

    Olimpiák testközelből

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 16:00

    Könyvudvar(tér)

    beszélgetés SÁNTHA ATTILA költővel az Ágról ágig verseskötete kapcsán. Beszélgetőtársa: dr. Deák Ferenc magyartanár

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 16:00

    Utcazene

    JOE

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 16:00

    Ifjúsági tér

    GYERGYAI BOTOND vezérigazgató (Secuiana) előadása: Tradíció, megújulás, fejlődés – egy márka élete

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 17:00

    Utcazene

    FELSŐHÁROMSZÉKI IFJÚSÁGI FÚVÓSZENEKAR

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 17:00

    Kosárlabda sátor

    Utazás az élet iskolája – alternatív lehetőségek az Európai Unióban, meghívott: LÉNÁRT PAULA (Dartmouth College, USA)

    • Petőfi Sándor utca 16. szám
    • ingyenes
    • sport
  • 17:00

    KOKTÉLPARTY a Süti Éden és a GADO szervezésében

    • Süti Éden
    • ingyenes
    • buli
  • 18:00

    BORUDVAR: Free Connection koncert

    • Jazz Bistro
    • ingyenes
    • koncert
  • 18:00

    Könyvudvar(tér)

    ERDÉLYI MAGYAROCK (1970–2010) című kötet bemutatója. ZILAHI CSABA szerzővel Daczó-Hodor Barna újságíró, szerkesztő beszélget; majd Bumeráng koncert

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra, koncert
  • 18:00

    Kosárlabda sátor

    KSE CSAPATBEMUTATÓ 2022–2023 (felnőtt női Nemzeti Liga)

    • Petőfi Sándor utca 16. szám
    • ingyenes
    • sport
  • 18:00

    Humorshow: PITTYES 2ES ÉS GYUFA

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • humorshow
  • 19:00

    Könyvudvar(tér)

    BUMERÁNG koncert

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • koncert
  • 20:00

    Koncert: NO SUGAR

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 20:30

    BORUDVAR: Népi est – PITVAR NÉPTÁNCEGYÜTTES, PITVAROS LÁNYKÁK NÉPTÁNCEGYÜTTES

    Zenél: FINOM ZENEKAR

    • Jazz Bistro
    • ingyenes
    • borudvar
  • 21:00

    BORUDVAR: Táncház Virág Imola és Endre vezetésével.

    Zenél: FINOM ZENEKAR

    • Jazz Bistro
    • ingyenes
    • borudvar
  • 21:00

    Urbanizé Garden: STATIK

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 22:00

    Koncertszínház: VIGADÓART: FELEMEL

    a Zarah Moden és New Fashion támogatásával

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • színház
  • 23:00

    Urbanizé Garden: SLIM ROCKA

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 01:00

    Urbanizé Garden: DJ PALOTAI (HU)

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 02:30

    Urbanizé Garden: JUMBO (HU)

    • Ipari park
    • napijegy 40 RON
    • buli
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    • Gábor Áron tér
    • ingyenes
    • vásár
  • 10:00

    KÖNYVUDVAR(TÉR): az IDEA Könyvtér és a PRO PRINT kiadó részvételével

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 10:00

    AMERIKAI OLDTIMER AUTÓK seregszemléje

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • bemutató
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    a Caritas szervezésében, a Wegener Pro Sanitate Alapítvány támogatásával

    • Gábor Áron park
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 12:30

    Ifjúsági tér: MODERN IFJÚSÁGI KERESZTYÉN DALOK a kézdivásárhelyi IKE fiataljainak előadásában

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 13:00

    Utcazene

    DANDIES – az amerikai oldtimer bemutató keretében

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 13:00

    PLAKETTAVATÓ: BÁRÓ WESSELÉNYI MIKLÓS plakettjének avatója a Kaszinó alapításának 180. évfordulója alkalmából

    Leleplezik: BOKOR TIBOR polgármester és TAMÁS SÁNDOR megyei elnök. Közreműködik: a Cantus kamarakórus és Nánia Hanna

    • Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár kertje
    • ingyenes
    • kultúra
  • 13:00

    Tekergő kisegyüttes

    ÉGEN-FÖLDÖN gyerekkoncert

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 14:00

    Utcazene

    JOE – az amerikai oldtimer bemutató keretében

    • Kaszárnya előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 14:00

    Ifjúsági tér: ZÖLD JÁTÉKOK

    a Zöld Nap Egyesület szervezésében

    • Református templom udvara
    • ingyenes
    • ifjúsági program
  • 14:00

    Könyvudvar(tér): HALVIRÁG BÁBSZÍNHÁZ

    A ládikó bábjáték

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 15:00

    Utcazene

    JOE

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 15:30

    Könyvudvar(tér): BELLONI illúzionista, bűvészmester gyerekműsora

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • gyerekprogram
  • 16:00

    Utcazene

    INDIE FOLKER

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 17:00

    KOKTÉLPARTY

    a Süti Éden és a GADO szervezésében

    • Süti Éden
    • ingyenes
    • buli
  • 17:00

    Utcazene

    THE CRAZY PLUMBERS

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 17:00

    BORUDVAR: TELEKI ARANKA viseletkészítő bemutatója Régen és ma címmel

    • Jazz Bistro
    • ingyenes
    • borudvar
  • 18:00

    Könyvudvar(tér): beszélgetés DIMÉNY H. ÁRPÁD költővel, szerkesztővel a Fák Daphnénak verseskötete kapcsán

    Beszélgetőtársa: Borcsa Imola író

    • Vigadó udvara
    • ingyenes
    • kultúra
  • 18:00

    Utcazene

    OLD BUMERÁNG

    • Vigadó előtti tér
    • ingyenes
    • koncert
  • 18:15

    HÁROMSZÉKI ÁGYÚSOK csapatbemutató

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • bemutató
  • 18:30

    TORTUGA

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 19:30

    KORMORÁN

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 21:15

    HOOLIGANS

    a Zarah Moden és New Fashion ajándékaként

    • Gábor Áron tér, színpad
    • ingyenes
    • koncert
  • 23:00

    TŰZIJÁTÉK

Állandó programok

8.00–20.00 IX. országos és nemzetközi papírszalvéta, kártyanaptár és telefonkártya kiállítás és börze a Hobbi Cserebere Klub szervezésében / Gyűjtemények Háza

10.00–19.00 Termék- és kézműves vásár / Gábor Áron tér

10.00–19.00 Könyvudvar(tér): az IDEA Könyvtér és a PRO PRINT kiadó részvételével / Vigadó udvara

10.00–20.00 Amerikai oldtimer autók seregszemléje / Kaszárnya előtti tér

11.00–18.00 Gyermekváros: Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere a Gyulafehérvári Caritas Szociális Ágazat szervezésében / Gábor Áron park (ebédszünet 14 és 15 óra között)

12.00–18.00 Ifjúsági tér: chill zone, ingyen ölelés, imaösvény, láthatatlan színház / Református templom udvara • a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet, a Kézdivásárhelyi IKE, a Magyar Ifjak Kézdiszékért, a Mikes Kelemen Ifjai, a Szentléleki Ifjúsági Szervezet, a Torjai Ifúsági Szervezet és a Zöld Nap Egyesület közös programsorozata

15.00–20.00 Utcazene / Vigadó előtti tér

 

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

Vásári térkép
Harta evenimentului
Bezár >
  • Kézműves és hagyományos vásár
    Târg meșteșugăresc - Târg produse tradiționale

  • Borudvar
    Curtea vinului

  • Street
    Food

  • Ipari cikkek vására
    Târg cu amănuntul

  • Lacikonyhák
    Alimentație publică

  • Vidámpark
    Parc de distracții

  • Színpad
    Scenă

  • Utcazene
    Muzică pe stradă

MIERCURI, 29 AUGUST

 

18.00  Deschiderea expoziției comune a membrilor Asociației artiștilor plastici Gyárfás Jenő / Casa de Cultură (Galerie)

19.00  Urbanizé W-Session: JUMBO / Crama de vinuri

 

JOI 30 AUGUST

 

17.00  Înmânarea premiului PRO URBE / Casa de Cultură Vigadó (Sala festivă)

18.00  Deschiderea expoziției individuale a lui Moldován Zsolt / Casa de Cultură Vigadó (Sala festivă)

18.00 Prezentarea cărții lui Dancs Árpád: Mozimániáim  / Casa de Cultură Vigadó (Sala festivă)

19.30 CINEMA VIGADÓ: AURORA BOREALIS (filmul lui Mészáros Márta) / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare). Taxă de intrare: 5 lei

20.00 CRAMA DE VINURI: FREE CONNECTION / Crama de vinuri

 

VINERI, 31 AUGUST

 

10.00  PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: PREZENTARE – Teatru de hârtie, confecționare de marionete de hârtie, jucării populare pentru copii / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

12.00  PRODUSE TRADIȚIONALE ȘI TÂRG DE TOAMNĂ / Piața Gábor Áron

12.00  TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC / Piața Gábor Áron

14.00  ASOCIAȚIA DE FEMEI – jubileu de 10 ani: modele din lucrările, cărțile, fotografiile și prăjiturile asociației / Incubator de Afaceri

15.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri / Parcul Gábor Áron

16.00  Deschidere: PIAȚA TINERETULUI / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

17.00  PIAȚA TINERETULUI: competiții / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

17.00  DESCHIDERE DE TÂRG: Spectacolul grupurilor de majorete și a fanfarei de la Clubul Elevilor / Piața Gábor Áron, scenă

17.00  DESCHIDERE: A VII-a expoziție națională și internațională de șervețele de hârtie, cărți de calendare și cartele de telefon și bursă în organizarea CLUBULUI HOBI și SCHIMB / Casa de Colecții

18.00  IMAGINE DE EPOCĂ A TÂRGULUI DIN SECOLUL AL XIX-lea: cu participarea Clubului Prietenilor Orașului Gyöngyös  și a membrilor Asociației Soare Verde, plimbare pe promenadă prin centru în haine specifice de epocă în organizarea  Asociației de Femei / Piața Gábor Áron

18.00  CRAMA DE VINURI: Parada modei în prezentarea creatoarei de costume TELEKI ARANKA / Crama de vinuri

18.00  PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: Expunerea cu proiectare de imagini a lui Dr. Turóczi Ildikó: Misiunile mele voluntare / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

19.00  IRIS / Piața Gábor Áron, scenă

21.00  POKOLGÉP – cu sprijinul companiei Nexxon / Piața Gábor Áron, scenă

22.30 Urbanizé Garden warm-up: LEVITATION / Parcul Molnár Józsiás

23.00 MAGASHEGYI UNDERGROUND/ Piața Gábor Áron, scenă

00.00  Urbanizé Garden: SLLASH & DOPPE / Parcul Molnár Józsiás

02.00  Urbanizé Garden: MANO & AZTECA / Parcul Molnár Józsiás

04.00  Urbanizé Garden: LEVITATION / Parcul Molnár Józsiás

 

SÂMBĂTĂ, 1 SEPTEMBRIE

 

10.00  PRODUSE TRADIȚIONALE ȘI TÂRG DE TOAMNĂ / Piața Gábor Áron

10.00  TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC / Piața Gábor Áron

10.00  FESTIVAL DE CARTOFI / Parcul Molnár Józsiás

10.00  CINEMA VIGADÓ: ISTORIE INCREDIBILĂ DESPRE PARA URIAȘĂ (film de animație) / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare). Taxă de intrare: 5 lei

10.00  ZI FAMILIALĂ LA BIBLIOTECĂ: prezentarea bibliotecii pentru familii / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

10.30  ZI FAMILIALĂ LA BIBLIOTECĂ: club de basme pentru copii – lectură de basme, întocmire de carte de povești, interpretări de drame, vânătoare de comori / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

10.30 ZI FAMILIALĂ LA BIBLIOTECĂ: program pentru adulți – Aruncă tot și citește! Subiecte: Când începe educarea de cititor?  Cine are sarcina de educare pentru citire? Înțelegere de text și analfabetism funcțional! Cum să-mi motivez copilul? Ce să citim, ce să oferim, defalcat pe categorii de vârstă? / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri / Parcul Gábor Áron

12.00  DESCHIDERE DE EXPOZIȚIE: MEȘTERUL BARCSAY  ȘI DISCIPOLII SĂI – expoziție itinerantă din seriografiile lui Barcsay Jenő, Balogh László, Deim Pál și Konok Tamás / Muzeul Breslelor Incze László

12.00 PIAȚA TINERETULUI: NUUU – CAMPANIE DE COMBATERE A VIOLENȚEI ÎMPOTRIVA FEMEILOR în organizarea Asociației de Femei a UDMR / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

13.00 PIAȚA TINERETULUI: CAMPANIE LEGIT în organizarea  MAKOSZ / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

14.00  PIAȚA TINERETULUI: MY NAME IS MY BRAND – poziționarea online și offline a tinerilor la început de carieră, expunerea lui dr. Kádár Magor / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

15.00 MUZICĂ DE STRADĂ: HIT FACTORY / în fața Băncii OTP

15.00 PIAȚA TINERETULUI: CUM SĂ FII GURU INSTAGRAM, expunerea lui dr. Tamás Ágnes / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

15.45 MUZICĂ DE STRADĂ: LUNAR ACOUSTIC TRIO / în fața Băncii OTP

16.00 PIAȚA TINERETULUI: STRUGURI ȘI VINURI, expunerea viticultorului Czapp Árpád / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

16.00  PROGRAM PENTRU COPII: Dansuri populare și jocuri pentru copii (programul grupei Fluturele al grădiniței Manócska). Instructori: Deszke Enikő și Demeter Csilla / Piața Gábor Áron, scenă

16.30 MUZICĂ DE STRADĂ: MAJA & THE CRAZY PLUMBERS / în fața Băncii OTP

16.30  PROGRAM PENTRU COPII: Fetele, fetele, fetele, îngere – dans de muzică de operă (programul copiilor de grădiniță de la Grădinița Benedek Elek) / Piața Gábor Áron, scenă

17.00 MUZICĂ DE STRADĂ: MILLIÓ RÓZSASZÁL / în fața Băncii OTP

17.00 PROGRAM PENTRU COPII: Programele UNIVERSITĂȚII MAGHIARE DIN ARDEAL – SAPIENTIA / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

17.30 PROGRAM DE MUZICĂ POPULARĂ: Programul de dans popular al ansamblului Gyöngyvirág al Liceului Pedagogic Bod Péter / Piața Gábor Áron, scenă

18.00  CRAMA DE VINURI: Conversație interactivă și prezentare de carte cu  GÁSPÁRIK ATTILA și FEKETE VINCE. Moderator: Lung László Zsolt / Șura Jazz (Crama Bistro)

18.30  MANO AND FRIENDS / Piața Gábor Áron, scenă

19.30  CRAMA DE VINURI: ANSAMBLUL POPULAR DIN CAȘINUL NOU / Crama de vinuri

20.00  DONIZETTI: ELIXIRUL DRAGOSTEI – operă bufă în două acte, în limba maghiară în interpretarea Operei Maghiare de Stat, în cadrul turneului Operei Rulante în Secuime / în fața Casei de Cultură Vigadó

21.30 Project X: warm-up DJ BLUE LIGHT / Elegance Club

22.30 FREDDIE – ca dar al Zarah Moden și New Fashion / Piața Gábor Áron, scenă

22.30 Urbanizé Garden: GRID / Parcul Molnár Józsiás

00.00  Urbanizé Garden: DJ SHIVER / Parcul Molnár Józsiás

00.00  Project X: TENNEBRECK / Elegance Club

02.00  Urbanizé Garden: NICK HAVSEN / Parcul Molnár Józsiás

02.00  Project X: DJ BLUE LIGHT / Elegance Club

03.00  Urbanizé Garden: PDBR / Parcul Molnár Józsiás

 

DUMINICĂ, 2 SEPTEMBRIE

 

10.00  PRODUSE TRADIȚIONALE ȘI TÂRG DE TOAMNĂ / Piața Gábor Áron

10.00  TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC / Piața Gábor Áron

10.00 CINEMA VIGADÓ: DIRECȚIE BARCA! (film de animație) / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare). Taxă de intrare: 5 lei

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri / Parcul Gábor Áron

12.00  PIAȚA TINERETULUI: JUCĂRII VERZI în organizarea Asociației Soare Verde /  Piața în spatele statuii lui Gábor Áron

13.00  MUZICĂ DE STRADĂ: PROGRAMUL MICILOR ȘCOLARI / Piața în fața Casei de Cultură Vigadó

13.00  PIAȚA TINERETULUI: POSIBILITĂȚILE TINERILOR ÎN LUMEA TEATRULUI, expunerea lui Fazekas Misi (Atelier de teatru Osonó) / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

14.00  PIAȚA TINERETULUI: ROLUL DE CONSTRUCȚIE A FESTIVALURILOR, expunere / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

15.00  MUZICĂ DE STRADĂ: THE CRAZY PLUMBERS / Piața din fața lui Vigadó

15.00  PIAȚA TINERETULUI: PE URMELE ÎNAINTAȘILOR, expunerea lui Préda Barna / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

15.45 MUZICĂ DE STRADĂ: HIT FACTORY / Piața din fața lui Vigadó

16.00 PIAȚA TINERETULUI: PREZENTAREA METODEI AVIVA, expunerea lui Szabó Kinga / Piața din spatele statuii lui Gábor Áron

16.30 MUZICĂ DE STRADĂ: LUNAR ACOUSTIC TRIO / Piața din fața lui Vigadó

17.15 MUZICĂ DE STRADĂ: OLD BUMERÁNG / Piața din fața lui Vigadó

17.30  SIMÓ ANNAMÁRIA ȘI FORMAȚIA SA / Piața Gábor Áron, scenă

18.00 MUZICĂ DE STRADĂ: MILLIÓ RÓZSASZÁL / Piața din fața lui Vigadó

18.30 MUZICĂ DE STRADĂ: IMETTE / Piața din fața lui Vigadó

19.00 CSÍK ZENEKAR / Piața Gábor Áron, scenă

20.00  Urbanizé Garden After: TAMAKA / Crama de vinuri

20.30 CRAMA DE VINURI: ANSAMBLUL DE DANSURI POPULARE PERKŐ / Crama de vinuri

21.30 CRAMA DE VINURI: Curtea dansatoare (casă de dans) / Pajta (Crama de vinuri Bistro)

21.30  RÚZSA MAGDI – ca dar al Zarah Moden și New Fashion / Piața Gábor Áron, scenă

23.00  Joc de artificii

 

PROGRAME PERMANENTE:

 

8.00 – 20.00  A VII-a expoziție națională și internațională de șervețele de hârtie, cărți de calendare și cartele de telefon și bursă în organizarea CLUBULUI HOBI și SCHIMB / Casa de Colecții

9.00 – 16.00  Festival de cartofi în organizarea Asociației Întreprinzătorilor din Târgu Secuiesc și din Împrejurimi / Parcul Molnár Józsiás (doar sâmbătă)

11.00 – 18.00  Orașul copiilor: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri în organizarea  Sectorului Social Caritas din Alba Iulia / Parcul Gábor Áron (pauză de prânz între orele 14 și 15)

 

Organizatorii își mențin dreptul de modificare a programului.