• Facebook
  • Youtube
  • Instagram
Kézdivásárhely

2021. szeptember 3–12.

Bezar >
  • Teljes
  • DÉLELŐTT
  • DÉLUTÁN
  • ESTE
  • 17:00

    PRO URBE díjak átadása

    Dr. Biró Gábor ideggyógyász kapja idén a díjat.

    • Vigadó Művelődési Ház (Díszterem)
  • 17:00

    Nyílt óra

    A Tanulók Klubja mazsorettcsoportjainak és fúvósainak nyílt órája

    • W. Wegener park
  • 19:00

    BORUDVAR

    Kardiofaktúra koncert

    • Jazz Bistro & Winery
  • 09:00

    PITYÓKAFESZTIVÁL

    A Tegyünk Kézdiszékért Egyesület szervezésében

    • Molnár Józsiás park
  • 11:00

    BORUDVAR: Jeles Napok Kisasszony havában

    APRÓK TÁNCA óvodásoknak és kisiskolásoknak Bakó-Fazakas Zsuzsával

    • Jazz Bistro & Winery
  • 12:00

    Megnyitó: V. BODONI ZSUZSA EMLÉKKIÁLLÍTÁS

    Megnyitja dr. Deák Ferenc magyartanár, verset mond Józsa Irén tanárnő. Házigazda dr. Dimény Attila múzeumvezető

    • Incze László Céhtörténeti Múzeum
  • 18:00

    BORUDVAR: Finom zenekar

    Moldvai dallamok, jobbágytelki táncok. Oktatók: Virág Endre és Virág Imola

    • Jazz Bistro & Winery
  • 20:00

    BORUDVAR: Táncház

    Zenél Ábri Béla és zenekara, Finom zenekar

    • Jazz Bistro & Winery
  • 19:00

    BORUDVAR

    Fernet Blues Company koncert

    • Jazz Bistro & Winery
  • 20:00

    VIGADÓ MOZI: SPIRÁL

    magyar filmdráma, 2020/120 perc, bemutató

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 17:00

    Felsőrákosi hagyományőrző dalcsoport

    • Nyugdíjas Klub
  • 20:00

    VIGADÓ MOZI: BECSÚSZÓ SZERELEM

    magyar vígjáték, 2021/96 perc, bemutató

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 19:00

    EVILÁGI: MICSODA ÚTJAI

    Cseh Tamás emlékest

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 20:00

    MUSKÁTLI ZENEKAR

    magyar nótaest

    • Nyugdíjas Klub
  • 21:00

    VIGADÓ MOZI: FELKÉSZÜLÉS MEGHATÁROZATLAN IDEIG TARTÓ EGYÜTTLÉTRE

    magyar romantikus dráma, 2020/95 perc, bemutató

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 20:00

    UDVARTÉR TEÁTRUM

    Ray Cooney: Ketten a neten

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 18:00

    Könyvbemutató

    GYÖRGY BOTOND - RANCZ ZSOLT: Mitől döglik a légy?

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 20:00

    UDVARTÉR TEÁTRUM

    Ray Cooney: Ketten a neten (esőnap)

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 20:00

    UDVARTÉR TEÁTRUM

    Yasmina Reza: Művészet

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 12:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    Hagyományos termelők és kézművesek szemléje

    • Gábor Áron tér
  • 12:00

    Ifjúsági tér

    Innováció az informatika és az elektrotechnika ötvözetével –RAVASZ ANDRÁS ZOLTÁN, fiatal kovásznai feltaláló előadása

    • Gábor Áron park
  • 13:00

    Ifjúsági tér

    A ZÖLD NAP EGYESÜLET PROGRAMJAI / Pörög a család vetélkedő

    • Gábor Áron park
  • 14:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
  • 15:00

    Ifjúsági tér

    VITATÉR – tanulj meg vitázni

    • Gábor Áron park
  • 17:00

    VÁSÁRNYITÓ

    A Tanulók Klubja mazsorettcsoportjainak és fúvószenekarának fellépése. Vezényel: Gyergyai Barna. A mazsorettesek vezetője Kis Katalin.

    • Vigadó Művelődési Ház előtti tér
  • 17:00

    KOKTÉLPARTY

    Kalandozás a gin tonic világába a GADO és a Süti Éden közös szervezésében

    • Süti Éden
  • 18:00

    Kiállításmegnyitó

    NAGY LAJOS: LÉLEKJELENLÉT

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 19:30

    KONCERT

    OLD BUMERÁNG *

    * A jelenleg érvényben lévő országos szabályozás értelmében, szabadtéri koncerten oltási igazolással vagy 3 napnál nem régebbi negatív teszttel lehet résztvenni.

    Gyorstesztet a helyszínen is végeznek, a teszt ingyenes.

    • Kaszárnya előtti tér
  • 21:15

    KONCERT

    THE CRAZY PLUMBERS *

    * A jelenleg érvényben lévő országos szabályozás értelmében, szabadtéri koncerten oltási igazolással vagy 3 napnál nem régebbi negatív teszttel lehet résztvenni.

    Gyorstesztet a helyszínen is végeznek, a teszt ingyenes.

    • Kaszárnya előtti tér
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    Hagyományos termelők és kézművesek seregszemléje

    • Gábor Áron tér
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
  • 11:00

    Ifjúsági tér

    Ismerd meg a MAKOSZ-t

    • Gábor Áron park
  • 12:00

    Ifjúsági tér

    UTÁNPÓTLÁS NEVELÉS JÉGEN – Bemutatkoznak HC Bikák, Háromszéki Ágyúsok és a balettkorcsolyások

    • Gábor Áron park
  • 14:00

    Ifjúsági tér

    Tanulj meg slamelni – SLAM WORKSHOP Péter Blanka és Járai Richárd slamerekkel

    • Gábor Áron park
  • 15:00

    Ifjúsági tér

    A sport az életem – GYURTA DÁNIEL olimpiai, háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok magyar úszó

    • Gábor Áron park
  • 15:00

    Utcazene

    ILKA & ÉDUA

    • Vigadó előtti tér
  • 16:00

    Ifjúsági tér

    Magyar Fiatalok 2020 – RÁCZ ZSÓFIA, fiatalokért felelős helyettes államtitkár (HU)

    • Gábor Áron park
  • 16:00

    Utcazene

    HOUSE OF PIONEERS

    • Vigadó előtti tér
  • 17:00

    Utcazene

    SZANASZÉT BLUES

    • Vigadó előtti tér
  • 18:00

    Utcazene

    CSODÁS LÉNYEK

    • Vigadó előtti tér
  • 18:00

    Koncert

    CLASSICAL SINGERS

    • Nyugdíjas Klub
  • 18:00

    Gyerkőcmusical

    MOLNÁR JÓZSIÁS ÁLTALÁNOS ISKOLA: A PADLÁS

    • Vigadó udvar (eső esetén Vigadó Művelődési Ház)
  • 19:00

    Utcazene

    THE FUZZ BUTTON

    • Vigadó előtti tér
  • 19:00

    Teleki Aranka viseletkészítő divatbemutatója

    Divat régen és ma

    • Jazz Bistro & Winery
  • 19:30

    Koncert

    EGO SUM *

    * A jelenleg érvényben lévő országos szabályozás értelmében, szabadtéri koncerten oltási igazolással vagy 3 napnál nem régebbi negatív teszttel lehet résztvenni.

    Gyorstesztet a helyszínen is végeznek, a teszt ingyenes.

    • Kaszárnya előtti tér
  • 20:00

    Ifjúsági tér

    GÁSPÁR CLAUDIUS koncert

    • Gábor Áron park
  • 20:00

    Koszika & The Hotshots

    • Jazz Bistro & Winery
  • 21:00

    Ifjúsági tér

    Slam Open MIC (nyílt slam verseny)

    • Gábor Áron park
  • 21:30

    Koncert

    SING FLOYD

    * A jelenleg érvényben lévő országos szabályozás értelmében, szabadtéri koncerten oltási igazolással vagy 3 napnál nem régebbi negatív teszttel lehet résztvenni.

    Gyorstesztet a helyszínen is végeznek, a teszt ingyenes.

    • Kaszárnya előtti tér
  • 10:00

    TERMÉK- ÉS KÉZMŰVES VÁSÁR

    Hagyományos termelők és kézművesek seregszemléje

    • Gábor Áron tér
  • 11:00

    GYERMEKVÁROS

    Csíkos, pöttyös, kockás gyermekek tere

    • Gábor Áron park
  • 11:00

    Ifjúsági tér

    Délelőtti kávé politikusokkal

    • Gábor Áron park
  • 12:00

    Ifjúsági tér

    PITTYES2ES ÉS GYUFA közönségtalálkozó

    • Gábor Áron park
  • 13:00

    Ifjúsági tér

    SZERVEZETI BÖRZE

    • Gábor Áron park
  • 13:30

    Utcazene

    FELSŐHÁROMSZÉKI IFJÚSÁGI FÚVÓSZENEKAR

    • Vigadó előtti tér
  • 14:00

    Ifjúsági tér

    Stayin`alive – ments életet! Elsősegély bemutató – SALVATORE EGYESÜLET

    • Gábor Áron park
  • 15:00

    Ifjúsági tér

    Ifjúsági tér: A legendák világába – FAZAKAS SZABOLCS, SZÉKELYFÖLDI LEGENDÁRIUM

    • Gábor Áron park
  • 15:30

    Utcazene

    ILKA & ÉDUA

    • Vigadó előtti tér
  • 16:00

    Ifjúsági tér

    Hőlégballonnal Székelyföld felett - X Balloon Transylvania

    • Gábor Áron park
  • 16:30

    Utcazene

    SZANASZÉT BLUES

    • Vigadó előtti tér
  • 17:30

    Utcazene

    HOUSE OF PIONEERS

    • Vigadó előtti tér
  • 17:00

    TÁJFUTÓ SOKADALOM

    Országos tájfutó bajnokság a Román Tájfutó Szövetség és a VSK Csíkszereda szervezésében

  • 18:00

    Ifjúsági tér

    Ifjúsági tér: MR. ORIGINALITY – Incze Csaba youtuber közönségtalálkozó / Gábor Áron park

    • Gábor Áron park
  • 18:30

    Utcazene

    IMETTE

    • Vigadó előtti tér
  • 18:30

    Országos tájfutó bajnokság

    DÍJKIOSZTÁS

    • Gábor Áron park (Ifjúsági tér)
  • 20:30

    Koncert

    REPUBLIC *

    * A jelenleg érvényben lévő országos szabályozás értelmében, szabadtéri koncerten oltási igazolással vagy 3 napnál nem régebbi negatív teszttel lehet résztvenni.

    Gyorstesztet a helyszínen is végeznek, a teszt ingyenes.

    • Kaszárnya előtti tér
  • 22:15

    Ifjúsági tér

    PYRO – TŰZZSONGLŐR PRODUKCIÓ az M Studio előadásában

    • Vigadó udvar
Vásári térkép
Harta evenimentului
Bezár >
  • Kézműves és hagyományos vásár
    Târg meșteșugăresc - Târg produse tradiționale

  • Street Food

  • Lacikonyhák
    Alimentație publică

  • Színpad
    Scenă

  • Utcazene
    Muzică pe stradă

  • Borudvar
    Curtea Vinului

  • Ipari cikkek vására
    Târg cu amănuntul

  • Vidámpark
    Parc de distracții

Miercuri, 28 august 2019

 

18.00 Deschiderea expoziției ADY 100 – în colaborare cu Muzeul Petőfi și Casa de Cultură Vigadó / Galeria Vigadó

 

Joi, 29 august 2019

 

10.00 PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: activități pentru copii (limită de vârstă 5-10 ani) / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

15.00 TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC ȘI DE PRODUSE TRADIȚIONALE / Piața Gábor Áron

17.00  Înmânarea premiilor PRO URBE / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare)

18.00 PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: I-ai citit azi o poveste copilului tău? Impactul citirii în orice aspect al vieții. Prezentator: Vántsa Judit / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

21.00 RAMBLING BLUES TRIO / Curtea de Vinuri

21.30 VIGADÓART: ÁTUTAZÓK – slow musical. Adaptarea producției individuale „Du-te, dacă poți!”pe scena mare a Casei de Cultură Vigadó. Regizor: Lung László Zsolt / Piața Gábor Áron, scenă

 

Vineri, 30 august 2019

 

10.00 TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC ȘI DE PRODUSE TRADIȚIONALE / Piața Gábor Áron

10.00 PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: activități pentru copii (limită de vârstă 5-10 ani) / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri / Parcul Gábor Áron

16.30 DESCHIDEREA TÂRGULUI: interpretarea grupelor de majorete și a fanfarei Clubului Elevilor și a Fanfarei „Valurile Dunării” (Galați). Dirijori: Gyergyai Barna și Marin Boroghin / Piața Gábor Áron, scenă

17.00 DESCHIDERE: A IX-lea expoziție națională și internațională de șervețele de hârtie, cărți de calendare și cartele de telefon și bursă în organizarea CLUBULUI HOBI și SCHIMB / Casa de Colecții

18.00 CURTEA DE VINURI: Spectacol de modă de artă populară / Curtea de Vinuri

18.00 Deschiderea expoziției individuale a PICTORULUI VAJNA LÁSZLÓ K. Expoziția este deschisă de către: dr. Deák Ferenc critic de artă, gazdă: dr. Dimény Attila curator de muzeu / Muzeul Breslelor Incze László, sala de expoziție temporară

18.00 PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: Medicamentele nu au ajutat! Pregătirea de sucuri medicinale, tincturi, ceaiuri pentru familie cu dragoste și grijă. Prezentator: Vántsa Judit / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

18.00 IMAGINE DE EPOCĂ A TÂRGULUI DIN SECOLUL AL XIX-lea: cu participarea Clubului Prietenilor Orașului Gyöngyös  și a membrilor Asociației Soare Verde, plimbare pe promenadă prin centru în haine specifice de epocă în organizarea  Asociației de Femei / Piața Gábor Áron

19.00 VOCES NŐI KAR – KOLCSÁR JÓZSEF: FEMEIA. Director artistic: Cserkész Emese. Regizor: Kolcsár József / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare)

19.00 KIRÁLY LINDA ȘI KIRÁLY VIKTOR – cu sprijinul firmelor Zarah Moden și New Fashion / Piața Gábor Áron, scenă

21.00 CHILDREN OF DISTANCE / Piața Gábor Áron, scenă

22.30 Urbanizé Garden: LENARD / Parcul Molnár Józsiás

23.00 YESYES – cu sprijinul firmelor Zarah Moden și New Fashion / Piața Gábor Áron, scenă

00.00 Urbanizé Garden: ANDREY DJACKONDA / Parcul Molnár Józsiás

02.00 Urbanizé Garden: LEVITATION / Parcul Molnár Józsiás

 

Sâmbătă, 31 august 2019

 

9.00   FESTIVALUL CARTOFULUI în organizarea Asociației Întreprinzătorilor din Târgu Secuiesc și din Împrejurimi / Parcul Molnár Józsiás

9.00   Transylvania Throwdown: FITTEST IN TÂRGU SECUIESC în organizarea Old Mickey’s Barbell Club / Stadion Sinkovits

10.00 TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC ȘI DE PRODUSE TRADIȚIONALE / Piața Gábor Áron

10.00 CINEMA VIGADÓ: VUK – desene animate maghiare / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare)

10.00  PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: Teatrul de hârtie – Veronique Massenot: Valul mare / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

11.00 PLIMBARE PRIN CIMITIRUL REFORMAT: moștenirea culturală a cimitirului reformat din Târgu Secuiesc este prezentat celor interesați de către dr. Dimény Attila  etnograf în cadrul unei plimbări. Plimbarea începe la intrarea veche a cimitirului reformat, de la clopotnița din strada Cimitirului, durata 1,5-2 ore. Plimbarea NU VA AVEA LOC în caz de vreme nefavorabilă.

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri / Parcul Gábor Áron

11.00  PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: Teatrul de hârtie – Maros Krisztina: O zi cu buline / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

12.00 CINEMA VIGADÓ: SZAFFI – desene animate maghiare / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare)

12.00  PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: Teatrul de hârtie – Janikovszky Éva: Bertalan și Barnabás / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

15.00 Muzică de stradă: CSAPA ZENEKAR / Piața din fața lui Vigadó

16.00 Muzică de stradă: HIT FACTORY / Piața din fața lui Vigadó

17.00 Muzică de stradă: THE CRAZY PLUMBERS / Piața din fața lui Vigadó

17.00 PROGRAME DE BIBLIOTECĂ: Lumea magică a Insulei Tahiti – Istoria celor două firme de succes. Prezentator:  Ágoston Annamary (Baraolt). Organizatori: Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós, Asociației de Femei a UDMR din Târgu Secuiesc/ Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós

18.00 Muzică de stradă: SOUTHERNMAN ROBBIE / Piața din fața lui Vigadó

18.30 TITÁN / Piața Gábor Áron, scenă

19.00 Muzică de stradă: DANDIES / Piața din fața lui Vigadó

19.30 CURTEA DE VINURI: Ansamblul de Dans Popular Perkő / Curtea de Vinuri

20.30 MOBY DICK / Piața Gábor Áron, scenă

22.30 Demeter Eli și prietenii săi: PINK FLOYD ÎN LIMBA MAGHIARĂ / Piața Gábor Áron, scenă

22.30 Urbanizé Garden: PDBR / Parcul Molnár Józsiás

00.00 Urbanizé Garden: DJ SHIVER / Parcul Molnár Józsiás

03.00 Urbanizé Garden: GRID / Parcul Molnár Józsiás

 

Duminică, 1 septembrie 2019

 

9.00   Transylvania Throwdown: FITTEST IN TÂRGU SECUIESC în organizarea Old Mickey’s Barbell Club / Stadion Sinkovits

10.00 TÂRG MEȘTEȘUGĂRESC ȘI DE PRODUSE TRADIȚIONALE / Piața Gábor Áron

10.00 CINEMA VIGADÓ: LUDAS MATYI – desene animate maghiare / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare)

11.00  ORAȘUL COPIILOR: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri / Parcul Gábor Áron

12.00 CINEMA VIGADÓ: CĂPITANUL PĂDURII – desene animate maghiare / Casa de Cultură Vigadó (Sala mare)

15.00 Muzică de stradă: TRUPA CSAPA / Piața din fața lui Vigadó

16.00 Muzică de stradă: MINISNAPS / Piața din fața lui Vigadó

16.45 Muzică de stradă: SOUTHERNMAN ROBBIE / Piața din fața lui Vigadó

17.30 Muzică de stradă: DANDIES / Piața din fața lui Vigadó

17.45 ORBÁN GABI SHOW / Gábor Áron tér, színpad előtt

18.15 Muzică de stradă: HIT FACTORY / Piața din fața lui Vigadó

18.30 4S STREET / Piața Gábor Áron, scenă

19.00 Muzică de stradă: BUMERÁNG R.T. / Piața din fața lui Vigadó

20.00 BAGOSSY BROTHERS COMPANY – cu sprijinul firmelor Zarah Moden și New Fashion / Piața Gábor Áron, scenă

21.00 CURTEA DE VINURI: IOANA HARTESCU SESSION BAND / Curtea de Vinuri

22.00 HAVASI – ca și cadou de la Zarah Moden și New Fashion / Piața Gábor Áron, scenă

23.00 FOC DE ARTIFICII

 

PROGRAME PERMANENTE:

8.00–20.00    A IX-lea expoziție națională și internațională de șervețele de hârtie, cărți de calendare și cartele de telefon și bursă în organizarea CLUBULUI HOBI și SCHIMB / Casa de Colecții

9.00–16.00    Vânătoare familială de comori la muzeu / Muzeul Breslelor Incze László

9.00-16.00    Anticariat în curtea bibliotecii și înscriere gratuită / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós (joi și vineri)

9.00-13.00    Anticariat în curtea bibliotecii și înscriere gratuită / Biblioteca Orășenească Báró Wesselényi Miklós (sâmbătă)

10.00-19.00 Târg meșteșugăresc și de produse tradiționale / Piața Gábor Áron

11.00–18.00   Orașul copiilor: Piața copiilor vărgați, cu buline, cu carouri în organizarea  Sectorului Social Caritas din Alba Iulia / Parcul Gábor Áron (pauză de prânz între orele 14 și 15)

 

 

Organizatorii își mențin dreptul de modificare a programului.